top of page

V souboji o čelo tabulky skončily FC Nebušice s debaklem!

Mezinárodní Svaz Mládeže klub, jehož barvy hájí převážně hráči Ruské, Ukrajinské či jiné, „ruskojazyčné“, národnosti a to zejména z řad studentů. V minulém roce skončil na třetím místě. V ročníku současném ještě nenašel přemožitele a vévodí tabulce 1. B třídy. FC Nebušice by se v případě vítězství dotáhly na vedoucí celek na rozdíl dvou bodů a zároveň by si udržely druhé místo před dotírajícími Střešovicemi. Nic z toho se však nestalo, protože Nebušice na hřišti MSM prohrály jasně 0:5.


O zápase bylo de-facto rozhodnuto po 25. minutách, přitom domácí celek nezačal žádným drtivým tlakem. V prvních minutách zápasu nechal hrát hostující Nebušice, které měly míč na svých kopačkách o něco častěji než soupeř.


V 9. minutě, ale MSM ukázal v čem je jeho největší síla. Nebušice ztratily míč při nepřesné kombinaci na půli soupeře. Hned čtyři hráči Nebušic propadli při napadání a domácí Koval měl dostatek času poslat uličkou do zakončení svého kolegu z útoku Koválova. Ten svůj samostatný útěk bez problému proměnil. 1:0 pro MSM!


O tři minuty později bylo pro Nebušice ještě hůře. Macej fauloval těsně před vápnem a z nařízeného přímého kopu se trefil opět domácí Koválov. Jeho střela sice nemířila nikterak nebezpečně, ale brankář Krystyník na ní reagoval pozdě. 12. minuta 2:0 MSM!


Do zápasu mohl Nebušice vrátit Murzakanov, ale v akrobatické pozici netrefil, nadýchaný centr Hollmotze, dobře. Jednalo se však spíše o ojedinělou možnost Nebušic. Hostující celek se sice v poli snažil o kombinaci, ale většina snah končila před vápnem MSM.


To soupeř hrál o poznání jednodušeji. A díky rychlým útočníkům, byla téměř každá jeho akce nebezpečná. Navíc, Nebušice se nevyvarovaly ani zbytečných chyb v obraných řadách. Schierreich si na místo obraného odkopu pustil balón za sebe, kde ho předběhl Kozhushko a zvýšil ve 25. minutě už na 3:0. Od tohoto momentu bylo jasné, že v zápase už půjde jenom o to, aby Nebušice neodjížděly s ostudným přídělem.


Domácí hráči byli při chuti a po zbytek prvních 45 minut jasně dominovali. Z mnoha šancí nakonec proměnili už pouze jedinou a to ve 42. minutě, kdy do prázdné branky zakončoval opět Koválov, který si tak připsal hattrick.


Těsně před koncem půle mohl nepříjemný výsledek ještě alespoň trochu korigovat Shabalin, ale z úhlu minul branku domácích. Do kabin se šlo za stavu 4:0 pro domácí.


Druhý poločas už tolik fotbalových momentů nenabídl a ač soupeř jasně vedl, utkání se dohrávalo v napjaté atmosféře.


V 57. minutě se sice ještě krásně ze standardní situace trefil Koval, ale podobných momentů ubývalo. Paradoxně nejlepší střelec soutěže a nejlepší Pražský střelec minulého ročníku s neuvěřitelnými 61 góly, byl do té doby trochu ve stínu výborně hrajícího střelce hattricku Koválova.


V průběhu druhé půle byla na hostech čím dál tím více vidět frustrace ze ztraceného zápasu. Tu ještě umocňovalo, chvílemi až arogantní chování soupeře. Ve druhém dějství, tak bylo na hřišti i mimo něj, vidět značné množství nesportovního chování a to z řad obou celků, což souboji o čelo tabulky určitě neslušelo. V posledních 20 minutách zápasu, se tak více nehrálo než hrálo.


Přesto, měly Nebušice možnosti, jak výsledek alespoň korigovat. Hned dvakrát měl na hlavě snížení Jelínek, ale obě své šance neproměnil. O vstřelení alespoň čestné branky se neúnavně snažil Shabalin, ale jeho pokusy, ani v jednom případně nebyly přesné.


Dominantní výkon domácích nakonec znamenal jasné vítězství 5:0. FC Nebušicím se tak soupeř vzdálil na čele tabulky na rozdíl osmi bodů, navíc Nebušice byly přeskočeny rezervou Střešovic a jsou po víkendu až třetí.

84 zobrazení0 komentářů

Commentaires


bottom of page