top of page

Všechny góly v zápase proti TJ AVIA Čakovice vstřelil srbských expres. FC Nebušice zvítězily 4:1!

Aktualizováno: 30. 8. 2023

Domácí Nebušice chtěly zapomenout na první domácí utkání, kde po žalostném výkonu podlehly Střešovicím a také napravit bodovou ztrátu z minulého kola, kdy proti Stodůlkám ztratily v závěru dvoubrankové vedení a nakonec braly pouze bod za remízu.

Mužem zápasu byl jednoznačně srbský útočník Slavko Lazić , který do Nebušic přestoupil teprve v létě právě z Čakovic. U všech jeho čtyř branek pak asistoval druhý nebušický útočník Shabalin.


Oba zmiňovaní dělali obraně Čakovic velké problémy od samotného začátku. V první šanci utkání se ocitl Lazić, ale jeho lob na brankáře hostí skončil vedle branky Čakovic. Při šanci Shabalina o pár minut později se už hráči Nebušic téměř radovali z branky, ale míč nakonec skončil pouze na tyči. Úvodní zmar v proměňování šancí nejlépe vykresluje situace, kdy Lazić udělal kličku čakovickému brankáři Kovachovi, ale při zakončení do opuštěné branky se navzájem pletli se Shabalinem. Vystřelil nakonec druhý jmenovaný, ale branku přestřelil, byť by se nejspíš pískal ofsajd, právě zakončujícího Shabalina.


Naštěstí trápení v koncovce netrvalo dlouho. V 19. minutě se dobře uvolnil Squibb přihrál Shabalinovi a ten měl dostatek času poslat přihrávku za obranu Lazićovi, který konečně protrhl do té doby trvající střeleckou smůlu. 1:0 FC Nebušice!


Dvě minuty na to Shabalin prostrčil mezi opět statickými obránci na svého kolegu z útoku a ten překonal domácího brankáře podruhé. 21. minuta Lazić 2:0!


Hostující obrana nebyla schopná vůbec reagovat na rychlost nebušických útočníků a valil se na ně jeden útok za druhým. Hostující trenér tak už v 21. minutě stáhl ze hry dorostence Horčíka, který si se srbským útočníkem nevěděl vůbec rady.


Ačkoli Čakovice v obraně hořely, dopředu byly i vzhledem k urostlým hráčům stále nebezpeční. Už dříve měli několik nadějných příležitostí, tu největší jim reflexním zákrokem zastavil brankář domácích Kostříž.


Dvoubrankový stav trval až do 36. minuty. V té Shabalin našel luxusní přihrávkou střelce utkání Laziće a ten završil svůj hattrik. 3:0 pro FC Nebušice! V závěru poločasu mohly Čakovice snížit, ale ze standardní situace trefily pouze břevno.


Druhý poločas začal pro hosty smolně. Shabalin zachytil rozehrávku soupeře, míč se dostal k Lazićovi a ten korunoval svůj výjimečný výkon čtvrtou brankou v utkání.


Další minuty se nesly v duchu, kdo z domácích útočníků zahodí větší šanci. Na Shabalinovi bylo vidět, že ke čtyřem asistencím chce přidat i branku, ale v zápase mu gól přán nebyl a to ani ze značky pokutového kopu, ke kterému se nebušický útočník postavil po nařízené ruce hostí. Svou další branku mohl přidat i čtyřgólový střelec Lazić, ale ani jednu ze svých tutovek už neproměnil. Mrzet ho musí zejména ta, kdy v podstatě z brankové čáry napálil břevno.


Na druhé straně se o korekci výsledku snažili i hosté. Vyzrát na nebušického Kostříže se jim podařilo až v 79. minutě a to střelou k tyči. To bylo však jediné, co jim urostlý brankář v zápase povolil. A to v posledním i minutách čelil hned několika čakovickým příležitostem, které i díky jeho zákrokům brankou neskončily. FC Nebušice si tak mohly po 90. minutách připsat tři body za domácí vítězství 4:1.

165 zobrazení0 komentářů

Comentários


bottom of page