top of page

Souboj dvou vedoucích celků soutěže vítěze nenašel. FC Nebušice se Svazem Mládeže rozešly smírně po výsledku 2:2!

Aktualizováno: 27. 5.Na hřišti v Nebušicích se v sobotu ráno hrál atraktivní duel dvou nejlepších celků 1. B třídy. Nebušice měly svému soupeři co vracet. Na podzim od týmu SMK, složeného z mladých hráčů různých národností, schytaly "bůra".Zatímco v podzimním utkání bylo rozhodnuto po 20. minutách, tady se na první branku čekalo až téměř do konce prvního poločasu. Také ve srovnání s prvním utkáním ubylo negativních emocí a na hřišti byl vidět kombinační fotbal se zajímavými momenty.


FC Nebušice měly o něco více míč na svých kopačkách, ale jejich kombinace výraznější šanci v úvodu utkání nepřinesly. Největší ohrožení pro hosty znamenal hlavně Hollmotz se Shabalinem, jejichž kombinace a rychlé náběhy dělaly soupeři největší problémy. Možná i proto, hostující trenér stáhl už ve 22. minutě Castellanose Izquierda, po jehož straně vedly Nebušice nejvíce útoků.


Právě po centru z pravé strany hned dvakrát zakončoval jmenovaný Shabalin, ale bez většího úspěchu. Zejména ta druhá možnost volala spíše než po střele po přihrávce, na osamoceného Murzakanova, který by měl nabito v ideální pozici.


Na druhé straně hosté vyráželi do velmi nebezpečných rychlých brejků. Největší šanci si soupeř vytvořil po půl hodině hry. Nebušický Pavlů nedokázal odklidit dlouhý balón před dotírajícím Balazhem, ten před brankou hledal osamoceného Dzhyuryla. Naštěstí pro domácí, přišel pohotový výběh Krystyníka, díky němuž střelci dostatečně zmenšil střelecký úhel a velkou šanci zneškodnil.


Na první branku si diváci museli počkat až do 41. minuty. V první půli skvěle hrající Hollmotz se opět prokličkoval až do vápna SMK, kde sice nejdříve ustál jeden nedovolený zákrok, aby se po tom druhém, možná ne tak důrazném, ocitl na zemi.


Rozhodčí Dobrý ukázal na penaltový puntík. Z něho si s přehledem domácí Macej došel pro svůj 16. zásah v sezóně a branku na 1:0 pro FC Nebušice.


Bohužel pro Nebušice, vedení netrvalo ani dvě minuty. Balón se po šťastné kombinaci SMK přes celé hřiště dostal až ke Koválovi a ten nedal z 20. metrů Krystyníkovi šanci. Střelec hattricku z prvního vzájemného utkání, po pěkné střele k tyči vyrovnal na poločasových 1:1.


Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako půle první. Obě mužstva se snažila hrát kombinační fotbal, ale velké šance nepřicházely ani na jedné straně.


Na další branku se tak muselo zase chvíli čekat. V 70. minutě přišla opět rychlá akce hostujícího Svazu Mládeže. Husak běžel za dlouhým nákopem, který na hranici brankové čáry poslal centrovaným míčem do vápna Nebušic, kde si ho našel rozběhnutý Dzhurylo a hlavou poslal SMK poprvé v utkání do vedení. 1:2 pro SMK.


Reklamace domácích, že balón opustil hrací a plochu a že pomezní rozhodčí neměl správné postavení, ze kterého by toto posoudil, na vstřelené brance už nic nezměnily.


Naštěstí pro domácí ani vedení SMK netrvalo dlouho. Domácí Murzakanov, o tři minuty později, na hranici velkého vápna, tak dlouho mezi obránci hostí hledal prostor ke střele, až ho rozhodčí vysvobodil písknutým faulem.


Z podobného místo jako vyrovnaly v první půli hosté zakroutil přímí kop Shabalin a neméně pěknou střelou, srovnal stav tentokrát z pohledu Nebušic. 2:2.


FC Nebušice byly tím mužstvem, který měl nakonec v utkání blíže k vítězství. Posledních dvacet minut si domácí tým připravil hned několik zajímavých možností. Navíc v závěru hráli po vyloučení hostujícího Oliarnika desetiminutovou přesilovku.


Slibnou možnost měl například Shabalin, který se prokličkoval ke své typické střele, ale ku škodě Nebušic trefil přesně prostředek branky. Největší příležitost na skórování měl střídající Alimbekov, ale svou velkou šanci z 15 metrů poslal těsně vedle branky brankáře Azmagulova.


Nebušice tak po poctivém a fotbalově kvalitním výkonu připsaly i tak cenný bod za remízu 2:2.


Fotogalerie PFS: zde128 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page