top of page

Malátný výkon na hřišti FK Řeporyje k bodům nestačil!

Aktualizováno: 29. 5. 2023

V boji o záchranu FC Nebušice zavítaly na hřiště ve spodku hrajících Řeporyjí. Slušnou formu z posledních jarních zápasů si však sebou nepřivezly a prohrály vysoko 6:2.Slabší den si vybrala zejména obrana Nebušic. Už v 5. minutě po dlouhém nákopu se k propadnutému míči dostal Rusyn a prostřelil brankáře hostí Šilhavého. 1:0 FK Řeporyje. Jednoduchá, ale účelná hra domácích dělala hostům z Nebušic velké problémy. Ve 14. minutě si na polovině hřiště před Jelínkem dobře pokryl balón domácí Hanzlík, otočil se, kličkou se znovu zbavil stopera Nebušic a rázem běžel sám na branku. Tváří v tvář nedal Šilhavému šanci. 2:0 FK Řeporyje.

Po tragické čtvrthodině se ke slovu dostali hosté a hned mohli nepříznivý vývoj zmírnit. Murzakanov dobře prošel po pravé straně až do velkého vápna, při kličce se mu do cesty položil obránce Řeporyjí, který evidentně při svém obranném zákroku zahrál na zemi rukou. K nelibosti hostí se však penalta nekopala. Asi největší šanci měl o pár minut později hostující Literák, který běžel sám na brankáře Petrlu, udělal mu kličku, ale následně prováhal ideální okamžik ke vstřelení branky a jeho pokus byl vykopnut obráncem domácích.

Zatímco Nebušice se na své šance nadřely, domácí ty své dostávaly na podnosu. Ve 43. minutě si Hanzlík opět pokryl balón na hranici velkého vápna, po kontaktu s Jelínkem spadl, Jelínek však na místo odkopnutí do bezpeční přestal hrát, míč se po centru domácích dostal na malé vápno, kde druhý nebušický stoper Přerost místo, aby hlavičkoval volil krkolomný odkop, který se mu nepovedl a nechtěně připravil ideální palebnou pozici pro Řeporyjského Linharta. Jeho cesta ke třetí brance byla volná. 3:0 pro domácí.


Druhá půle začala ještě hůře než ta první. 46. minuta Rusyn z velkého vápna na přední tyč 4:0. 48. minuta Pánek z velkého vápna pro změnu na zadní tyč 5:0. Začalo se schylovat k ostudě.

Naštěstí se Nebušice v poslední třetině zápasu, alespoň trochu oklepaly. Velkou zásluhu na tom měl střídající, teprve 16 letý (!) mladíček Bartoš, který ukázal, jak by měl vypadat pohyb a nasazení útočníka. Nejdříve zabojoval při odkopu brankáře domácích tak, že se k míči dostal nebušický Kopecký, který zkušeně vstřelil první branku Nebušic v utkání. 5:1. I druhá branka padla díky dobrému pohybu a fotbalovosti Bartoše. Hosté dobře zakombinovali na pravém okraji. Bartoš ve vápně našel střelce první branky Kopeckého a ten s trochou štěstí snížil na 5:2.

To běžela 81. minuta a kdyby o pár minut později mladíček Bartoš lépe namířil svou hlavičku, mohlo to být ještě zajímavé. Nestalo se a naopak domácí Bartůněk individuální akcí znovu vrátil Řeporyjským komfortní náskok při skóre 6:2, který si už domácí do konce utkání pohlídali.

92 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page