top of page

FC Nebušice v posledním zápase sezóny suverénně přehrály SK Modřany, i tak je nejspíš čeká sestup!

FC Nebušice v jarní části soutěže získaly 20 bodů, což by na jaře stačilo na pěkné 8. místo. V celkovém součtu to však bylo málo a Nebušice budou s největší pravděpodobností druhým sestupujícím a od příštího roku budou hrát 1. B třídu.

V zápase s Modřany už ani jednomu mužstvu o nic nešlo. Bylo jasné, že Nebušice mají jistotu předposledního místa. Možná právě proto domácí celek odehrál jedno z nejlepších utkání v sezóně a soupeři nastřílel hned 7 branek.

Na hráčích Nebušic byla od začátku znát snaha ukázat, že soutěž opouští tým, který nebyl horší než většina jeho protivníků, což se ukázalo právě i v zápase s Modřany. Už v 11. minutě prodloužil dlouhý nákop domácího brankáře Šilhavého Murzakanov na Shabalina, ten udělal kličku hostujícímu Lukešovi a otevřel skóre utkání. 1:0 FC Nebušice.

Za další tři minuty si oba útočníci role otočili, Shabalin si zaběhl za obranu odkud naservíroval Murzakanovi pobídku k navýšení skóre. 14. minuta Murzakanov 2:0 FC Nebušice.

Vstřelený druhý gól dodal domácím sebevědomí a ti rázem předváděli pohledný kombinační fotbal. Hlavně směrem do předu. V obranné fázi to už tak jisté nebylo. Soupeř, když už se dostal na útočnou polovinu, tak také uměl zahrozit. Jako slabina se ukázalo hlavně bránění standardních situací. Po jedné z nich se v 36. minutě dostal k vracenému míči hostující Tomeček a snížil na 1:2, což byl i výsledek prvního poločasu.


Do druhé části si naštěstí Murzakanov se Shabalinem přenesli svou výbornou formu z půle první. V 50. minutě přidal svou druhou branku v utkání Shabalin.

Na to ještě hosté stačili reagovat. Trefil se modřanský Pánek, který snižoval opět po špatně uhlídaném centru obranou Nebušic na rozdíl jedné branky.

Skóre se naštěstí zase měnilo rychle ve prospěch domácích a to díky druhé brance Murzakanova.

V 62. minutě domácí přidali již pátou branku, konkrétně Kopecký a v 63. dovršil svůj hattrick Shabalin.

Poslední zmiňovaný pak korunoval svůj skvělý výkon v 89. nezištnou přihrávkou na střídajícího Plachého, jehož vstřelená branka se určitě zapíše do nebušické historie jako ta, která padla z kopaček nejstaršího hráče hrajícího za Nebušice.

Světelná tabule ukazovala v ten okamžik stav utkání 7:2. To už se hrálo v exhibičním rytmu. Skóre mohlo být klidně i vyšší, ale to by domácí nesměli zahodit tolik vyložených šancí.


Dobrý výkon a vysoké vítězství dávají Nebušicím naději, že příští rok se budou prát o postup zpět do 1. A třídy.


Statistiky sezóna 2022/2023


Nejlepší střelec: Shabalin, Literák = 11 branek - (celkově: Burýšek, SK Střešovice = 51 branek)

Odehrané zápasy/minuty: Svoboda = 30 utkání (2696 minut) – (celkově: Burýšek, SK Střešovice = 2772)

Žluté karty: Jelínek = 14 karet – (celkově: Klíma, Vyšehrad „B“ = 16 karet)

Červené karty: Přerost = 2 karty – (celkově: Klíma, Vyšehra „B“ = 3 karty)


146 zobrazení0 komentářů

コメント


bottom of page