top of page

FC Nebušice v posledním kole porazily oslabený Sokol Lipence. Přesto jim finiš soutěže nevyšel a remíza z předposledního kola na hřišti Podolí je stále možnost postupu do 1. A třídy.


V zápase proti Lipencím, který se netradičně hrál už v pátek ještě mohly domácí Nebušice pomýšlet na možnost postupu do vyšší soutěže. Možnost postupu už však neměly na svých kopačkách, ale musely doufat v zaváhání rezervy Střešovic na hřišti Dukly, což se bohužel pro Nebušice nakonec nestalo.


Rozhodující se ukázala ztráta dvou bodů na hřišti rezervy Podolí, kde Nebušice nejdříve, jako předzvěst přišly o kapitána Pavlů, který opouštěl hřiště se zkrvácenou hlavou, aby následně přišly i o možnost postupu. Konečný výsledek 1:1 znamenal pro Nebušice ztrátu 2 bodů, které v konečném součtu poslaly do vyšší soutěže zmiňované Střešovice.


I tak v domácím zápase s Lipencemi, musely Nebušice plnohodnotně bodovat, aby si udržely alespoň teoretickou šanci na postup. Už před začátkem utkání bylo jasné, že by to neměl být problém, protože hostující Lipence přijely pouze s devíti hráči včetně brankáře.


Bohužel nízký počet hráčů v soupeřově mužstvu, je nejenom ostudou pro mužstvo, které o den později oslavilo 105 let své existence, ale zároveň devalvuje kvalitu celé soutěže.


V neposlední řadě tím utrpěla i kvalita posledního zápasu sezóny. Nebušice, vědomi si převahy dvou hráčů, hrály nikoli na půl, ale pouze na čtvrt plynu. Naopak na druhé straně devět hráčů dělalo, co mohlo, aby zápas dovedlo alespoň do přijatelného výsledku a chybějící hráče nahrazovalo, někdy až přehnanou agresivitou.


Nicméně díky konsolidované a obětavé obraně, ve spojení s maximální snahou minimalizovat úseky, kdy se mohl hrát fotbal, držely Lipence bezbrankový stav až do 40. minuty utkání. Navíc soupeř mohl dokonce jít do vedení, ale ve 30. minutě nevyužil lipenecký Janauer nařízený pokutový kop po faulu domácího Idrissova na Čecha.


Nebušice nakonec vyhrály první poločas dvěma brankami Shabalina 2:0, ale s výkonem rozhodně spokojení být nemohly.


Druhá půle se nesla v duchu poločasu prvního. Lipence urputně bránily a Nebušice v tempu starých pánů, se snažily o navýšení skóre. To se jim podařilo až v 60. minutě díky brance Murzakanova.


Předtím se však prosadily hosté, kdy Pecka snižoval z přímého kopu na 2:1. Jeho střela sice neměla gólové parametry, ale i tak prošla pod rukami domácího brankáře Krystyníka. Naštěstí už dvě minuty na to se trefil právě Murzakanov.


Další branku přidal v 74. minutě dobře hrající Idrissov. A o dvě minuty později završil hattrick Shabalin, který na dálku bojoval o korunu pro krále střelců soutěže.


Jeho branka však měla nečekanou dohru. Druhý nejlepší střelec soutěže se nechal soupeřem vyprovokovat a po rozehrávce, mimo hru, jako odvetu za své urážky šlápl na svého strážce a vysloužil si červenou kartu. Nutno dodat, že celé utkání se neslo v duchu zbytečných emocí a to i v době, kdy bylo o utkání dávno rozhodnuto.


Jako nejlepší odpověď na roztržky na hřišti zvolil domácí Macej, který předvedl gólovou parádu "par excellence". U autové čáry si na dobrých 65 metrech od soupeřovy branky převzal míč rozhodčího, napřáhl se a nevídaným nákopem překopl na vápně stojícího Činovce. V případě Maceje se jednalo už o několikátou branku v sezóně, která aspirovala na branku roku, ale tato určitě patřila do kategorie "neuvěřitelných".


Nebušice i díky krásné brance Maceje porazily oslabené Lipence 6:1, ale ani toto vítězství je do vyšší soutěže neposunulo a i příští rok na ně bude čekat B třída.Hodnocení ročníku 2023/2024


Nebušice nakonec v ročníku 2023/2024 nasbíraly 68 bodů za 21 vítězství, 5 remíz a pouze 4 prohry. Což jim stačilo, kvůli horšímu vzájemnému zápasu, na konečné třetí, nepostupové, místo.


Ve 30 zápasech vstřelily Nebušice 112 branek. 38 z nich vstřelil druhý nejlepší střelec soutěže Shabalin. 17 branek pak měl na svědomí střelec krásných gólů Macej.Druhý nejlepší střelec soutěže Fedor Shabiln v ročníku 2023/2024 vstřelil 38 branek.


Nebušice mají také hráče s nejvyšším počtem odehraných minut. Neuvěřitelných 2804 minut strávil na hřišti Svoboda, což znamená, že v letošním ročníku nechyběl na hřišti ani jednu minutu.
Matěj Svoboda nechyběl v ročníku 2023/2024 na hřišti ani minutu.


Pozitivní zprávou pro Nebušice je, že ze 33 hráčů, kteří nastoupili v tomto ročníků bylo hned několik hráčů stále ve věku mladších dorostenců. Z nich se nejlépe zapracoval Jakub Částka, který se na jaře probojoval do základu, kde předváděl na svůj věk nadstandardní výkony.


Teprve 16 letý Jakub Částka se na jaře stal stabilním článek nebušické obrany.


76 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page