top of page

FC Nebušice v dramatickém závěru urvaly 3 body s Duklou Praha!

Netradičně v pátek, za umělého osvětlení, se hrálo utkání B třídy na Julisce proti spolku Dukly Prahy, tedy mužstvu, které bylo složeno zejména trenéry mládežnických celků FK Dukla Praha, ale po postupu za něj nastupují převážně hráči ligového dorostu.


Právě z velké části dorostenci vyběhli na umělý trávník i v pátek večer proti Nebušicím a tomu odpovídal i fotbal, který se na hřišti odehrával. Hra Dukly byla plná kombinace, náběhů a pohybu. Na druhé straně Nebušice spíše bránily a trpělivě čekaly na rychlé brejky.


První větší šanci měl už ve 3. minutě nebušický Shabalin, ale po přiťuknutí Svobody v jasné pozici minul. Na druhé straně dobře vyběhl brankář hostů Kostříž proti šanci domácího celku. Dukla měla mnohem častěji míč na svých kopačkách, ale do větších šancí se dostávaly hlavně Nebušice a v prvních 30 minutách mladíkům z Dukly daly školení z efektivity.


V 6. minutě si naběhl za obranu Shabalin a Jelínkovu přihrávku směřovanou z vlastní půle, poslal obloučkem za záda Havlase. 1:0 FC Nebušice!


Ve 28. minutě si velmi aktivní Shabalin připsal svojí druhou branku. Několik metrů za půlkou si nebušický útočník všiml vyběhnuvšího Havlase a přesnou střelou ho přehodil podruhé. 2:0 FC Nebušice!


Povedenou pasáž Nebušic korunoval o čtyři minuty později dalším gólem Macej, který zahrál standardku, po faulu na Murzakanova, přesně k tyči. 34. minuta 3:0 FC Nebušice!


Ač Dukla předváděla velmi pohledný kombinační fotbal, tak kromě několika dobře zahraných rohů a jedné střely těsně vedle, žádnou větší šanci v první půli neměla. Prvních 45 minut tak skončilo rozdílem tří branek, což Nebušicím dávalo naději, že utkání bez problémů dovede do vítězného konce. Bylo však také jasné, že Dukla bude i ve druhé půli hrát aktivní fotbal bez ohledu na výsledek.


Toto se potvrdilo hned v prvních vteřinách po změně stran. Neuběhla ještě ani minuta, když Babka našel nikým nehlídaného Koženého, který udělal kličku Kostřížovi a rychle snížil na 1:3 z pohledu Dukly.


Domácí pak rozjeli kolotoč, který hostům vůbec nedělal dobře. Ti se navíc ještě nechali rozhodit diskuzemi s rozhodčím. Zejména je rozčílil faul ve vápně na hostujícího Hollmotze, který nechal rozhodčí bez povšimnutí. Hned 7 hráčů hostujícího celku si ve druhém poločase vysloužilo žlutou kartu, nutno dodat, že určitě polovina z nich byla z kategorie "zbytečná".


Že se utkání změní v drama definitivně ztvrdila 60. minuta, kdy dukelský Babka zakončil na zadní tyč a snížil na rozdíl jediné branky.


Rozhození hosté horko těžko bránili náskok a s přibývajícím časem bylo evidentní, že docházejí, proti běhavým mladíkům, hlavně fyzické síly. Světlou výjimkou byl hostující Shabalin, který se snažil táhnout nebušické útoky a jako jeden z mála představoval pro domácí stále nebezpečí, ale tak jak byl efektivní v půli první, tak v té druhé už jeho snahy, či snahy jeho spoluhráčů, vycházely na prázdno.


Dukla nakonec definitivně vymazala třígólové manko v 82. minutě. Na pravé straně zůstal domácí Svoboda zcela opuštěný, měl tak dost času seběhnout si s míčem od postranní čáry a z hranice velkého vápna chytře přehodil vyběhnuvšího Kostříže. 3:3!


Když už to vypadalo, že Nebušice se budou strachovat i o udržení remízy, předvedly hosté nejhezčí akci druhého poločasu. V 90. minutě se do rychlého protiútoku zapojili hned čtyři hráči Nebušic, Macej utekl po levé straně a přihrávkou našel dobíhajícího Svobodu, který k velké radosti hostí, vrátil vedení zase zpět Nebušicím!


Do konce utkání zbývaly poslední minuty nastavení a i v těch byli domácí nebezpeční. Při několika závarech mohla nebušická obrana, hned dvakrát, děkovat brankové konstrukci, která je uchránila od dalšího vyrovnání. Nakonec však FC Nebušice v dramatickém finiši ubránily těsné vítězství 4:3!

116 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page