top of page

FC Nebušice si vezou těsné vítězství ze hřiště TJ Praga 2:1. Obě branky Nebušic vstřelil opět Lacić!

Aktualizováno: 5. 9. 2023

Nebušice v utkání vedly o dvě branky, ale snížení domácích a jejich následných tlak znamenal, že se hosté museli o výsledek strachovat až do poslední minuty.

Hosté z Nebušic mohli znovu vstoupit do utkání famózně, ale Shabalinovu nahrávku a následné zakončení Laciće kryl, v první minutě utkání, dobrým zákrokem brankář Pragy Hell. Úvodní tlak Nebušic trval několik dalších minut, ale branku nepřinesl a postupně uvadal.


TJ Praga, jejichž dres v zápase oblekl i bývalý hráč Nebušic Yessirkegenov se postupně oklepala a měla balón více na svých kopačkách, ale jejich kombinace končily většinou před vápnem Nebušic. Ti naopak čekali na brejky svých rychlých útočníků, kterých přišlo hned několik, ale bohužel si nedokázali vyhovět a plno nadějných situací končilo nepřesností nebo nepochopením v předfinální či finální fázi.


I přesto mohly Nebušice vést. Největší naději na úspěch měla hlavička dobře hrajícího Svobody, který v dobré příležitosti nepřeloboval Hella. Slušnou individuální akci předvedl nebušický Hasanli, ale individuální akci zakončil levačkou vedle branky domácích. Hosté nebezpeční v první půli podstatě nebyli. První střelu vyslali na Kostříže až po půl hodině hry, ale s tou si brankář Nebušic hravě poradil. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu.


Druhá půle začala lépe pro hosty. Lacić už ve 48. minutě konečně protlačil míč do branky domácích. Na gól mu asistoval Shabalin. 1:0 pro Nebušice. Z hostů po vstřelení branky konečně padla nervozita a začali zase předvádět fotbal jako z kraje utkání.


Odměna přišla v 63. minutě. Macej vyvezl míč, přihrál Shabalinovi, ten se obtočil kolem obránce a našel Laciće, který zvýšil na 2:0 pro hosty z Nebušic! Bohužel přišla okamžitá reakce ze strany Pragy. Jednalo se snad o první zaváhání nebušické obrany a hned skončilo brankou. Veselý si navedl balón do středu vápna a nedal Kostřížovi šanci. Sníženo na 1:2!


Od tohoto okamžiku, do té doby, v poklidu hrající Nebušice, byly zatlačení do defenzívy, kde bránily s vypětím všech sil jednobrankový výsledek. O ten mohly přijít po akci Oleksandra, který se prokličkoval z pravé strany ke střele a těsně minul tyč Nebušic. Praga zahrávala několik nebezpečných rohů, ale obrana Nebušic odolávala.


Uklidnění mohl v závěru přinést Shabalin, který šel od poloviny hřiště sám na brankáře Hella, ale velkou šanci neproměnil a minul branku a posunul tak své čekání na branku o další zápas. Naštěstí své promarněné šance nemusel litovat, protože záhy ukončil rozhodčí utkání a Nebušice mohly slavit další tři body z venku.

114 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page