top of page

FC Nebušice s rezervou Braníku doháněly dvoubrankovou ztrátu. Nakonec braly bod za remízu 3:3!

Aktualizováno: 16. 10. 2023


Domácí Nebušice nepotvrdili v utkání s Braníkem dobrý výkon z venkovního zápasu a zejména první půli se s aktivně hrajícím soupeřem trápili. Ten v první půli vedl dokonce o dvě branky, ale Nebušice díky zlepšené druhé části ztrátu dohnaly a utkání dovedly alespoň do remízového stavu.


Hned první minuta utkání ukázala, že se bude hrát otevřený zápas, kde nebude o zajímavé momenty nouze, a kde bude útok vítězit nad defenzivou. Už úvodní rozehrávka domácího celku doputovala až k brankáři Krystyníkovi, jehož nepovedený odkop skončil na kopačkách hráčů Braníku. Balón se rychle dostal zpět do vápna Nebušic, kde Pavlů při obraném zákroku, kromě míče, trefil i soupeře. Ke štěstí domácích, rozhodčí nevyhodnotil zákrok jako penaltový.


Ani ne o několik vteřin později se na druhé straně, po pěkné kombinaci, dostal před bránu Shabalin a luxusní přihrávkou našel nabíhajícího Jelínka, který sice neměl problém uklidit míč do prázdné branky, ale jeho gól uznán nebyl, protože pomezní mával ofsajd.


Domácí Jelínek však nemusel neuznané branky litovat dlouho. V 8. minutě využil zaváhání hostujícího brankáře Palečka při rozehrávce, míč mu vypíchl a následně ho uklidil do odkryté branky. 1:0 pro Nebušice!


Dárek od soupeře v podobě darovaného gólu na místo toho, aby Nebušice namotivoval k větší aktivitě, zapůsobil přesný opak. Nebušice se, po vstřelené brance, nechaly čím dál tím více přitlačit na svojí půli a byla pouze otázka času, kdy soupeř skóre vyrovná. Obraně Nebušic nepomáhalo ani rozestavení pouze se třemi obránci, které s rostoucím tlakem a neúnavným napadáním Braníka vykazovalo větší a větší problémy.


Vyrovnání přišlo v 19. minutě z kopaček branického Strýčka, který svou střelu z velkého vápna otřel o tyčku Krystyníkovy branky. Srovnáno 1:1. Po vyrovnávací brance hosté ještě přidali a nedali Nebušicím téměř žádný prostor ke kombinaci či k souvislejší akci, čímž dostávali nebušickou obranu pod ještě větší tlak.


Obrat v utkání přišel ve 36. minutě, předcházela mu ale obrovská šance domácího Laziće, který na malém vápně netrefil v tutové šanci dobře míč. Místo vedení tak přišla branka hostí. Po druhé se trefil dobře hrající branický Strýček. Tentokrát využil zmatků v obraně, která nebyla schopná uklidit míč do bezpečí a po sérii odrazů zblízka překonal brankáře domácích. 37. minuta a 2:1 ve prospěch hostů.


Rozklad domácího mužstva završil hned o minutu později nešťastně brankář Krystyník, kterému při odkopu přeskočil míč kopačku a pro Kvapila nebyl už problém zařídit pro hosty vedení 3:1.


Naštěstí pro Nebušice i hosté měli v obraně své slabší chvilky, čehož byla důkazem hned minuta další. Téměř z rozehrávky po obdržené brance, našel Kopecký volného Jelínka, který se procpal ke střele a ihned vrátil domácí zase do hry. 38. minuta sníženo 2:3 z pohledu Nebušic!


O několik minut později to však mohlo být zase zpátky o dvě branky. Zmatky před brankou domácích nejdříve řešil zákrokem vleže brankář Krystyník, jehož vyraženou střelu sice dopravil do branky útočník Braníku, ale protože to vzal i s nohou domácího Kulhavého, tak se místo branky pískal faul.


Do druhé půle vstoupily Nebušice s novým rozestavením a konečně začaly předvádět fotbal hoden celku, který hraje o postup. Dokonce se brzy dočkaly vyrovnání. Kopecký přenesl hru na volného Hollmotze, který hlavou z první posunul na Shabalina a ten na dvakrát prostřelil Palečka. 52. minuta 3:3!


Po vyrovnání se obě mužstva začala přece jenom více koncentrovat na obranu a utkání už nenabízelo tolik vzruchu jako doposud. I tak měli domácí hned několik velmi slušných šancí, aby průběh utkání zase vrátili na svojí stranu. Tu největší měl pravděpodobně Kopecký, kterému stačilo nastavit placírku na nadýchaný centr Shabalina, ale míč trefený holení mířil od odkryté branky na místo do ní.


Další šance už byly spíše na sílu, protože Braník měl stále dost fyzických sil a poctivě bránil. Hned dvakrát Nebušice nedokázaly využít skrumáže před branku hostí a dopravit míč za záda Palečka. Po jedné takové vyplaval balón přesně na kopačku Svobody, ale, jinak opět dobře hrající záložník, v důležitém okamžiku selhal a gól nedal.


Že domácím nebylo v sobotu vítězství přáno ukázala 93. minuta a poslední akce zápasu, kdy si hosté srazili centrovaný balón do vlastní branky, ale ke smůle Nebušic míč skončil pouze na břevně. Po této akci rozhodčí utkání ukončil za stavu 3:3.
97 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page