top of page

FC Nebušice porazily 1999 Praha, i tak ale budou s největší pravděpodobností druhým sestupujícím!

Aktualizováno: 19. 6. 2023

Domácí vítězství 3:2 mohlo dát Nebušicím šanci, že budou moci bojovat o záchranu v soutěži až do posledního kola. Bohužel série výher jejich soupeřů o předposlední místo znamená, že v případě dvou sestupujících mužstev spadnou do nižší soutěže i FC Nebušice a to bez ohledu na výsledek posledního zápasu s Modřanama.V minulém roce si Nebušice právě vítězstvím v zápase s 1999 zajistily setrvání v 1. A třídě. Na rozdíl od minulého roku Nebušice neměly svůj osud ve svých rukou, přesněji řečeno na svých kopačkách. I tak však domácí celek potřeboval nutně vyhrát, aby si zajistil alespoň teoretickou šanci soutěž udržet. Podobně jako před rokem i letos domácím fantasticky vyšel úvod utkání. Už ve 2. minutě po sérii autových vhazování se dostal míč k Murzakonovi a ten pohotově prostřelil brankáře 1999 Němce. 1:0 FC Nebušice. O několik minut později zahrával standardní situaci domácí Macej, jeho tvrdou ránu neudržel brankář Němec a Literák mohl navýšit na rozdíl dvou brank. 8. minuta, 2:0 FC Nebušice.


1999 Praha chvilku trvalo, než se dostala do zápasu, ale hned jak se stalo, bylo jasné, že soupeř bude mít dost kvality a chutě výsledek ještě zvrátit. Hosté hrozili hlavně ze standardních situací a po jedné z nich se k odraženému míči dostal hostující Měska a ve 12. minutě snížil na 1:2. Soupeř po kontaktní brance zatlačil domácí do defenzivy a ta marně chytala jeden nebezpečný útok za druhým. Vyrovnávací branka nakonec padla ve 32. minutě, ale už dříve měli hosté šance na to srovnat skóre. Vyrovnání nakonec svou druhou brankou zařídil opět Měska. Naštěstí jak byli hosté silní do ofenzívy, tak měli mezery v defenzívě. Jedné takové využil domácí Literák, který chytře mezi nohama obránce vrátil ve 37. minutě vedení zpět domácím Nebušicím. Za stavu 3:2 se šlo i do kabin.


Ve druhé půli byly Nebušice do obrany výrazně koncentrovanější a soupeře do šancí pustily pouze sporadicky. Ta největší přišla v závěru utkání zase po standardní situaci. Před nebušických brankářem Šilhavým se ocitli hned tři osamocení hráči 1999, ale obrovská šance ke gólu nevedla. I Nebušice měly v posledních minutách utkání možnost přidat další branku, ale Murzakanov svou hlavičku z malého vápna poslal přímo do rukavic brankáře hostí. Vypjaté poslední minuty zápasu nakonec ještě vyvrcholily červenou kartou pro hostujícího Chačaturova, který vyjádřil svůj názor u rozhodčího nad necitlivým ukončením utkání v době, kdy hosté měli zahrávat rohový kop. Vybojované vítězství nakonec bylo pouze vítězstvím "pyrrhovým", protože pravděpodobně nezabrání sestupu FC Nebušic do 1. B třídy.


138 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page