top of page

FC Nebušice po slabém výkonu odevzdaly všechny body rezervě Střešovic.

Aktualizováno: 28. 8. 2023

První zápas na domácím hřišti nedopadl pro FC Nebušice vůbec dobře. Absence hned několika opor a malátný výkon znamenal prohru 4:2.
Přitom úvod utkání domácímu celku opět vyšel skvěle. Hned z první akce si nebušický Shabalin uvnitř velkého vápna soupeře z vhozeného autu zpracoval míč, obtočil se kolem hostujícího Němce a ten ho nešikovně podrazil a daroval tak Nebušicím pokutový kop. S exekucí si poradil Macej a Nebušice od 2. minuty vedly 1:0.


Rychlá a hlavně jednoduchá branka měla pro Nebušice spíše negativní efekt. Domácí tým začal hrát pouze na půl plynu, asi v domnění, že i další branky mu soupeř nabídne sám. Soupeř se však postupem času více a více osměloval a zhruba po dvaceti minutách už ho bylo plné hřiště a bylo pouze otázkou času, kdy se mu podaří srovnat stav utkání. Navíc pro Nebušice přišel další hráčský výpadek, kdy si natáhl sval Schierreich a ačkoli hrál několik minut s nataženým svalem, musel být nakonec vystřídán. Nebušice do hry poslaly dorostence Hašpla. To už bylo v době, kdy domácí v utkání nevedli. Střešovický Dobrý hlavou od břevna v 36. minutě vyrovnal na 1:1. O několik minut později ten samý hráč využil nedůrazu v prostoru před brankou domácích a ve 44. minutě dostal hosty poprvé v utkání do vedení.


Do druhého poločasu trenér Foldyna udělal několik změn ve snaze hru oživit. Na hřišti se například objevil další dorostenec Částka, pro kterého se jednalo o první start mezi muži. Bohužel ani poločasová obměna neměla na obrazu hry žádný efekt. Střešovice byly i nadále pohyblivější a domácí Nebušice do ničeho nepouštěly. Navíc Nebušice v 70. minutě inkasovaly potřetí, kdy opět po několika odrazech, dostal za záda, jinak dobře chytajícího brankáře Krystyníka, míč Šiškun a zvýšil na 3:1 z pohledu hostí. Pro Krystyníka se jednalo o první zápas po několikaleté odmlce způsobené zdravotními problémy a určitě patřil k málo hráčům, co v sobotním utkání snesli přísnější měřítko.


Bohužel většina ostatních v horkém počasí obrazně šlapala vodu a bylo zřejmé, že na obrat v utkání není síla a hlavně potřebná kvalita. Soupeř navíc v 80. minutě využil jednu z mnoha brejkových situací a přidal čtvrtou branku. Konkrétně se o tyč trefil Michalanský. Závěr utkání přece jenom patřil nakonec domácímu celku, který v posledních deseti minutách svého soupeře zatlačil alespoň opticky. V 85. minutě Nebušice snížily na rozdíl dvou branek. Pěkná akce začala u domácího Plachého, který nastoupil na poslední minuty a svým dobrým výkonem hru domácích oživil. Právě Plachý vyslal pěknou přihrávku na Shabalina, ten obešel brankáře Mulače, ale protože se dostal z úhlu pro zakončení, přihrál volnému Hasanlimu, který do odkryté branky, vstřelil svou první branku v dresu Nebušic. Skóre 4:2 svítilo na tabuli i po 90 minutách. Domácí, bohužel zaslouženě, ztratili všechny body. Příští týden je čeká těžký soupeř ve Stodůlkách, kde mohou svůj výkon odčinit.
110 zobrazení0 komentářů

Commentaires


bottom of page