top of page

FC Nebušice po dobrém výkonu jasně přehrály Sokol Bílou Horu 5:0!

Aktualizováno: 4. 10. 2023

Oba soupeře dělil před utkání v tabulce pouze jediný bod. Na hřišti Bílé Hory se tak očekával vyrovnaný a hlavně fyzicky náročný zápas, ve kterém budou rozhodovat maličkosti. Hosté z Nebušic přijeli, kromě z rodinných důvodů chybějícího kapitána Pavlů, v nejsilnější sestavě a i díky tomu byl nakonec obraz hry, ale hlavně výsledek, výrazně ve prospěch hostů z Nebušic, kteří utkání zvládli rozdílem třídy.Hosté byli hned od úvodu aktivnější, ale na první větší šanci si museli počkat, pro ně trochu netradičně, až do 10. minuty. Lazić hlavičkou posunul na Shabalina, kterého dobrým zákrokem vychytal domácí Rottenberg.


O pět minut později se po sérii nebušických centrů dostal míč zpět na jejich obranou polovinu, odkud ho poslal do rozhozené obrany soupeře zpět Macej a to přesně na kopačky Hollmotze. Šikovný záložník, který do Nebušic přestoupil ze sousední Kopaniny teprve nedávno, si díky bezchybnému zpracování dokonale obhodil i brankáře domácích Rottenberga a elegantně otevřel gólový účet utkání. 15. minuta 1:0 FC Nebušice!


Nebušice byly i nadále lepším týmem, ale jejich snahy o navýšení skóre dlouhou dobu nepřinášely žádné gólové ovoce. Na druhé straně si Bílá Hora kromě několika slušně zahraných rohů žádnou větší šanci nevypracovala. Výjimkou byla možnost po zaváhání hostujícího Kulhavého, a jeho ztráty v nebezpečném prostoru. Jeho chybu však napravil rychlým vyběhnutím Krystyník a tak jednobrankový rozdíl trval až do 42. minuty.


V té se diváci dočkali gólové parády nebušického Shabalina. Vysoký balón, který se snášel na jeho kopačky prvním dotykem, milimetrovým obloučkem a téměř z třiceti metrů vrátil přímo za záda venku z branky stojícího brankáře Rottenberga a krásnou brankou zvýšil na 2:0!


Ve druhé půli se obraz hry nikterak zvlášť nelišil od půle první. Nebušice dále dobře kombinovaly a hlavně pozorně bránily. Navíc nemusely nikam spěchat a mohly čekat na zaváhání soupeře či využít některého z rychlých brejků.


Přesně to se jim podařilo v 52. minutě. Macej si připsal druhou brankovou asistenci, kdy přesnou kolmicí našel rozběhnuvšího Shabalina, který si pro změnu připsal druhou branku v utkání. 3:0 pro FC Nebušice!


Za stavu 3:0 Nebušice, opět dle svého (zlo)zvyku, přenechaly iniciativu soupeři, který si vypracoval několik nebezpečných příležitostí. Bílá Hora mohla litovat hned několika, nevyužitých, z dobré pozice, nad branku mířících střel. Zastřelování soupeře a několik dobrých zásahů s jistotou chytajícího brankáře Krystyníka, nakonec znamenalo první utkání bez obdržené branky.


Navíc, závěr utkání už zase patřil hostům, respektive domácím, ale v negativním slova smyslu. Nejdříve si domácí obránce Jeřábek, který si pod tlakem neúnavně napadajícího Kopeckého vstřelil kuriózní vlastní branku, kdy téměř z půlky vracel malou domů tak nešťastně, že obstřelil i vlastního brankáře. 4:0 pro FC Nebušice!


V 90. minutě si svou slabší chvilku vybral i zmiňovaný brankář Rottenberg, který nestačil na přízemní střelu Maceje, jehož na jeho poměry, nepříliš povedený pokus skočil před brankářem Bílé Hory a zapadl za jeho záda. 5:0 pro FC Nebušice!


Nebušický Macej se při pětigólovém přídělu podílel hned na třech brankář, dvěma asistencemi a jedním gólem vstřeleným. Dvě branky v utkání zaznamenal Shabalin, naopak desetigólový Lazić v zápase vyšel brankově na prázdno. Díky vítězství se Nebušice posunuly v tabulce na druhé místo, kde ztrácejí 3 body na první Svaz Mládeže.139 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page