top of page

FC Nebušice neudržely dvou brankové vedení a z Uhelných skladů si vezou bolestivou porážku 4:2.

Aktualizováno: 12. 4. 2023

Téměř 65 minut měly Nebušice zápas pod kontrolou a nic nenasvědčovalo tomu, že by si neměly ze hřiště soupeře z Košíř odvést nic jiného než 3 body. Soupeř však během 15 minut zápas otočil a z bodů se nakonec radoval celek domácích Uhelných skladů.


První půlhodina zápasu nebyla pro diváka nikterak záživná. Šance se téměř nekonaly a za zmínku stojí pouze dva zajímavé trestné kopy hostujících Nebušic. Z dobré pozice se neprosadil ani Literák ani Macej. Závěr půle, ale i tak nakonec patřil v té době už aktivnějším Nebušicím. Literák vyhrál na půlce hlavičkový souboj, čímž poslal do úniku Shabalina a ten zkušeně přehodil brankáře domácích Borského. 1:0 pro FC Nebušice.


Druhá půle začal velmi dobrým výkonem Nebušic. Ti si vypracovali hned několik dobrých šancí. Největší měl Literák, který po ztrátě domácích šel sám na Borského, ale ve 100% šanci trestuhodně minul branku uhelek. Další tutovku měl Idrissov, ale na malém vápně mu balón ukopl bránící hráč soupeře.


Idrissov se na konec přece jenom trefil. Z hranice vápna krásnou střelou překonal Borského a v 58. minutě zvýšil na 2:0 pro FC Nebušice. Dvoubrankové vedení a velmi dobrý výkon Nebušic, vůbec nenapovídal k tomu, že by mělo v následujících minutách dojít k obratu.


Uhelné sklady za celou dobu neměly žádnou šanci a celých 60 minut působily odevzdaně. Přesto z první trochu závažnější příležitosti snížily na rozdíl jediné branky. Centr z pravé strany a následnou střelu vyrazil hostující Šilhavý k bránícímu Schrierreichovi, ten však balón posunul pouze k domácímu Belánovi a který neměl s dorážkou už větší problém. Sníženo na 2:1. V tento okamžik se obraz hry diametrálně změnil. Nebušice se dostaly pod tlak a do té doby bezchybně hrající obrana, ztrácela svou dosavadní nepropustnost. Další problém na sebe nenechal dlouho čekat. Střelec první branky Belán se dostal uvnitř vápna do souboje s nebušickou obranou, byl podražen a kopala se penalta. S tou si v 73. poradil Ondruš. Vyrovnáno 2:2. Nebušickou tragédii dokonal o tři minuty později Koc, kdy definitivně otočil výsledek ve prospěch domácích Uhelných skladů. 3:2.


Hosté z Nebušic se do konce utkání už nevzpamatovaly. Naopak poslední zásah si připsali zase domácí a byl to hrdina utkání domácí Belán, který utekl Schrierreichovi a vstřelil v 80. minutě svou druhou branku, čímž uzavřel obrat na konečných 4:2 pro SK Uhelné sklady. Poslední důležitý moment bylo vyloučení střídajícího Šístka. Početní výhoda pro Nebušice trvala pouze několik minut a už nepřinesla žádnou změnu skóre.

76 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page