top of page

FC Nebušice derby s SK Střešovicemi prohrály, navíc dohrávaly hned bez tří vyloučených hráčů.

Aktualizováno: 4. 10. 2022

Ačkoli zápasy mezi SK Střešovice mají vždy náboj a o vypjaté situace v nich není nouze, tento patřil spíše k těm klidnějším. Přesto v něm padly hned tři červené karty. O všechny se podělili hráči Nebušic.Domácí Nebušice nastoupily úplně v nově složené obraně, kde z předchozích zápasů zůstal pouze Svoboda. Do stoperské dvojice se vedle, po zranění vrativšího se Přerosta, postavila nová posila František Galamba. Na levém beku hrál netradičně Varkoček.

A byla to možná právě nesehranost obrany, která umožnila SK Střešovicím vstřelit první branku zápasu. Svoboda nechytil nabíhajícího hráče Střešovic, ten z pravé strany poslal přihrávku na malé vápno, kde Přerost minul při odkopu a střešovický střelec Alba měl snadnou úlohu. 6. minuta, 1:0 SK Střešovice. Ani na druhou branku se hosté ze Střešovic nijak nenadřeli. Koukolík využil nedůrazů po rohovém kopu a přízemní střelou k tyči zvýšil na 2:0. Jak už bývá zvykem, Nebušice nebyly horším týmem, ale v situacích ve vápně si počínaly naivně nebo nedůrazně a to jak v těch útočných, tak v těch obraných. I tak se domácímu celku podařilo snížit. Zajíc využil ve 20. minutě zaváhání brankáře Střešovic Hampla, kdy jeho nejistý zákrok vracel z voleje na branku, kde jeho vedle mířící střelu píchl do branky Literák. 2:1. FC Nebušice si však zase nepohlídali roh a hlavně šikovného Albu, který na přední tyči hlavou překonal brankáře domácích Šilhavého a vrátil Střešovicím dvoubrankové vedení. 3:1 pro Střešovice.

Netrvalo dlouho a přišla další fotbalová mizérie v podání Nebušic. Přerost zahrál hlavou nejistou malou domů, ke které se už dostával útočící hráč SK, nebýt stažení Galamby, šel byl sám na branku. Za stažení nemohlo následovat nic jiného než vyloučení a Nebušice od 38. minuty hrály o desíti. Paradoxně od tohoto momentu začaly Nebušice předvádět mnohem lepší výkon, za který byly odměněni v podobě snižující branky. Varkoček ve 43. minutě zahrával standardní situaci z poza vápna a jeho střela nachytala nejistého brankáře Hampla. První poločas 3:2.


Začátek druhé půle začal aktivní hrou v deseti hrajících Nebušic. Pravděpodobně rozhodující moment celého utkání se odehrál v 53. minutě. Jelínek po standardní situaci hlavou vyrovnal, ale asistent rozhodčího k překvapení všech a hlavně k nelibosti domácích, zvedl praporek na znamení ofsajdu, ignorujíc přitom obránce střešovic, který se vracel od tyče, kterou hlídal. Tento moment bolel Nebušice o to víc, že pár okamžiků na to si Varkoček přidržel unikajícího hráče Střešovic a za svůj zákrok uviděl druhou žlutou v utkání a i on musel do sprch.

I s mínus dva hráči v poli Nebušice 30 minut statečně vzdorovaly Střešovické přesile. Těm se podařilo vstřelit uklidňující branku až v 84 minutě. Konkrétně se trefil Burýšek, který tím započal svůj hattrick v utkání. Trefil se i v 89 a v 90 minutě. Burýškova poslední branka padla po krasně zahraném trestném kopu. Tomu však bohužel opět předcházel karetní trest červené barvy pro hráče Nebušic. Přerost při obraném zákroku pinkl do balónu rukou a protože i on měl žlutou za přechozí zákrok, musel už jako třetí hráč Nebušic ze hřiště.114 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page