top of page

FC Nebušice díky zlepšené druhé půli porazily v domácím zápase SC Olympii Radotín 4:2.

Aktualizováno: 2. 10. 2023

Olympie Radotín měla být dle papírových předpokladů pro Nebušice snadným soustem. Ač domácí celek nakonec bral všechny body, tak zejména v první půli se soupeřem nečekaně trápil.

Do zápasu Nebušice vstoupily příliš bohorovně nejspíš v očekávání, že soupeř nemající v dosavadních zápasech ani bod se porazí sám. Domácí první minutu sice začali jako snad v každém zápase, tedy nepřeměněnou velkou šancí Laziće, postupně však přenechali hřiště svému sokovi. Radotín byl mnohem aktivnější a Nebušice prvních 30 minut zápasu přehrával. Nebušicím se nedařilo téměř nic, málo pohybu, nepřesná rozehrávka nebo laciné ztráty. Jinak nebezpeční útočníci Shabalin s Lazićem se marně v útoku hledali a když už se našli, tak byl některých z nich v ofsajdu. Trenér Foldyna se usilovně snažil své svěřence rozhýbat, protože od nich to bylo pouze čekání na gól.


Zlepšení přišlo až v závěru prvního poločasu, kdy domácí celek díky změně rozestavení hru srovnal a dokonce těsně před půlí šel do vedení. Jelínek po standardní situaci, zahrávané po faulu brankáře Radotína na unikajícího Laziće, našel dobře postaveného právě zmiňovaného Laziće a ten nekompromisně zavěsil. 45. minuta 1:0 FC Nebušice.


Tak jako v předchozích zápasech vyšel domácím Nebušicím i teď začátek půle druhé. Squibb ve velké šanci zaváhal, ale aktivní Svoboda dorazil míč za záda radotínského Kendíka a zvýšil na 2:0! Pro soupeře krutá desetiminutovka pokračovala další brankou, v předchozích zápasech střelecky trápícího se Shabalina, který měl dostatek čas počkat si na dlouhý balón za obranu a přelobovat Kendíka. 3:0. Definitivní tečku za nadějemi hostí udělal nebušický Lazić svou druhou brankou v utkání. 54. minuta 4:0! Do té doby vyrovnaně hrající Radotín během deseti minut ukázal, proč je v soutěži bez bodu a s výrazně negativním skóre.


Po čtvrté brance nechali domácí aktivitu zase převážně na hostujícím Radotínu, který se snažil utkání ještě trochu zdramatizovat. Snížení z jejich strany přišlo v 65. minutě po špatně zahrané standardní situaci domácích. Krystyníka z protiútoku propálil radotínský Přívozník. Sníženo 4:1. Ač Nebušice nechtěli připustit žádné nervy, přišlo ještě jedno zaváhání domácí defenzivy. Brankář Krystyník v domnění, že střela Klusáčka míří vedle jeho branky míč pouze kontroloval, ale ten zapadl za jeho záda přímo do branky. 75. minuta 4:2. I tato branka měla počátek v chybné rozehrávce v nebušických obranných řadách.


V následných příležitostech a náznacích soupeře si brankář Nebušic svou chybu odčinil a několika dobrými zákroky už žádné větší drama nepřipustil. Šance na další branky měli i domácí Nebušice, ale žádná z nich brankou neskončila. Nejblíže gólu byl Jelínek, který skluzem těsně minul odkrytou branku. Svou šanci na další hattrick odmítl i střelec Lazić a tak utkání skončilo vítězstvím Nebušic 4:2!

131 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page