top of page

Domácí vítězství v důležitém zápase vystřelil dvěma brankami Literák!

V jednom z klíčových zápasů v boji o udržení soutěže, si domácí FC Nebušice poradily s Libuší 2:1 a posunuly se na dosah výše postaveným celkům v tabulce.

Nebušice věděly, že pokud chtějí pomýšlet na záchranu v soutěži nemohou si dovolit ztratit doma ani bod, zvlášť se soupeřem, který se v tabulce nachází pouze kousek nad nimi. Nebušice od začátku utkání měly optickou převahu, ale v prvním minutách si nevytvořily žádné větší příležitosti. Postupem času se jejich aktivita zvyšovala až přišla 19. minuta.

Murzakanov rychle rozehrál autové vhazování na Shabalina, který od lajny servíroval zpětnou nahrávku do nebezpečného prostoru. Ke škodě domácích nikdo z nebušických se ke střele nedostal. Akce však pokračovala, propadnutý balón si našel Kopecký, krásnou zasekávačkou se zbavil svého obránce a poslal přihrávku na Literáka. Literák předvedl další povedenou kličku, navedl si míč a poslal Nebušice do vedení 1:0!

Nebušice i po vstřelení vedoucí branky byly lepším týmem, ale svojí nejlepší pětiminutovku v utkání nedokázaly přetavit v další branku. Následně jejich aktivita trochu ustála, začaly se kupit nepřesnosti a ke slovu se dostal i soupeř z Libuše. Hostující první a zároveň největší šance prvního poločasu přišla z kopaček Havláka, který sám před brankářem Šilhavým poslal balón k tyči, ale alternující kapitán Jelínek stihl ještě kolenem poslat balón nad branku.

Poslední slovo prvního poločasu měl opět domácí Literák, ale z dobré pozice těsně minul.


Druhý poločas začal v podobném duchu, kde skončil ten první. Vlažnější kombinace plná nepřesností na obou stranách. Až v 56. minutě se ke slovu opět přihlásil Literák. Shabalin si navedl balón k velkému vápnu, byl faulován, ale rozhodčí Hlaváč nechal citlivě výhodu Nebušicím, míč se dostal ke zmiňovanému Literákovi a ten podruhé v utkání prostřelil brankáře Boušku. 2:0 FC Nebušice!

Od druhé branky, se Nebušice soustředily na udržení dvougólového vedení. To se jim po většinu času i dařilo a to až do 79. minuty, kdy povedená střela libušského Stuchlíka z velkého vápna zaplachtila až za záda Šilhavého. Sníženo 2:1.

Bylo jasné, že poslední desetiminutovka přinese opět dramatický finiš. Naštěstí se neopakovaly koncovky předchozích zápasů a Nebušice si jednobrankové vedení už uhájily. I když třeba u šance Libuše po nejistém výběhu brankáře Šilhavého měly na mále. Nebušice měly také své možnosti, ale v několika nadějných protiútoků chyběl potřebný klid nebo lepší vyřešení finální fáze.

Domácí celek se tak musel strachovat až do poslední minuty zápasu, kdy Libuš zahrávala standardní situaci a ve vápně měla všechny hráče, vyjma obránce Sobotky, který za oplácení po faulu nebušického dorostence Bartoše viděl druhou žlutou kartu. Nebušice si však pohlídaly i nebezpečný nákop do vápna a mohly se radovat z vítězství 2:1!85 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page